معرفی گروه راه سلامتی

گروه راه سلامتی خاص خراسان رضوی

توفیق خدمت به مردم
إِنَّ حَوائِجَ النّاسِ إِلَیْکُمْ نِعْمَهٌ مِنَ اللّه ِ عَلَیکُمْ فَاغْتَنِمُوها.
امام على علیه السلام فرمود: نیازهاى مردم به شما، نعمتى از سوى خداوند برشماست، پس آنها را غنیمت شمارید (و در رفع نیاز مردم بکوشید).


در دی ماه سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را به منظورکمک به تأمین تمام یا بخشی از هزینه های درمانی کودکان زیر ۱۶ سال مبتلا به بیماری های خاص در بیمارستان دکتر شیخ آغاز نمود. در ادامه راه با توجه به حمایت خیرین محترم ونیاز به توسعه اهداف گروه، توانست فعالیت خود را به سایر بیمارستانهای دولتی از قبیل بیمارستان های قائم (عج)، ابن سینا، امام رضا (ع)، ام البنیـن ، منتصریه ، اکبر، هاشمی نژاد وشریعتی گسترش دهد. در کنار فعالیت ها ی درمانی به منظورایجاد جامعه سالم وکمک به کودکان مبتلا به بیماریهای خاص وکاهش مشکلات خانواده های دردمند، به یاری کودکان نیازمند در آسایشگاه های شهید بهشتی، فیاض بخش وبیمـاران گروه های دیابت،تالاسمی ،سلیـاک ،کلیـوی ،اتیسم ،CF ،CP ،EBو نیازمندان به کاشت حلزون شنوایی، سمعک،کاردرمانی وگفتاردرمانی وتأمین بخشی از هزینه های دارویی بیماران سرپایی با همیاری برخی از داروخانه ها را به خدمات خود بیافزاید. بخشی دیگری از فعالیتهای گروه حمایت ازخانواده های دارای فرزند چندقلو می باشد که هزینه های بسیار بالای ضروری(پوشک، شیرخشک) و دارویی، درمانی را نیازدارند.
ازدیگر فعالیتهای گروه به منظور تشخیص زود هنگام بیماری ها ودرمان به موقع آنها می توان به تهیه دستگاه های تشخیصی ودرمانی پزشکی برای بیمارستانهای دولتی اشاره نمود . از آنجا که پیشگیری همواره مقدم بر درمان می باشد و می تواند از هزینه ها ومشکلات آینده برای شخص وجامعه جلوگیری کند با همیاری مرکز پیشگیری ژنتیک زیر نظر بیمارستان ام البنین مادران باردار نیازمندبه غربالگری را حمایت کند و با جهاد دانشگاهی به منظور معرفی بیماری هپاتیت و راه های پیشگیری ازآن همکاری نماید و با آشنایی بعضی از آزمایشگاه ها با گروه به انجام آزمایشهای بدون دریافت هزینه، مددجویان خود را یاری نماید. در کنار آن در گردهمایی های آگاهی دهنده که توسط گروه راه سلامتی برگزار می گردد نسبت به معرفی و آشنایی با راه های پیشگیری یک بیماری در هر همایش اقدام نماید. کمک به بازسازی بیمارستانهای دولتی با کمک خیرین محترم از دیگر توفیقات گروه می باشد. امیدواریم خداوند توفیق روز افزون کمک به مردم را به ما عنایت فرمایدتا با خدمتی هر چند کوچک بتوانیم باری از دوش خانواده های آسیب دیده برداشته ولبخندی بر لبان آنها بنشانیم. .